Warszawa w czołówce wegańskich miast

Najnowsze badania GUS mówią, że coraz więcej osób w naszym kraju świadomie rezygnuje z codziennego spożycia mięsa. Szacuje się, że kilka procent wszystkich Polaków, to zdeklarowani wegetarianie lub weganie. Ci, którzy mieszkają w stolicy mają największe szczęście w kwestii wyboru miejsc, gdzie mogą zjeść. Portal happycow.net ogłosił, że Warszawa znajduje się w czołówce wegańskich miast. 

Ogólnoświatowy portal poświęcony weganizmowi stworzył zestawienie 10 najbardziej przyjaznych weganom miast. W tym rankingu polska stolica zajęła jedno z czołowych miejsc. 

Warszawa przyjaznym miastem dla wegan i wegetarian

Jeśli prześledzić gastronomiczną mapę stolicy, to jeszcze kilka lat temu trudno było znaleźć miejsce przyjazne roślinożercom. Na szczęście uległo to diametralnej zmianie, a knajpy wegańskie pojawiają się w każdej dzielnicy Warszawy. Obecnie, jak donoszą portale wegańskie takich miejsc w stolicy jest blisko kilkadziesiąt, a w każdym z nich znajdziemy menu, które zadowoli każdego, kto zrezygnował z jedzenia mięsa, ryb i innych produktów odzwierzęcych. 

Na liście przygotowanej przez portal happycow.net zostały uwzględnione miasta, w których weganie będą mogli nacieszyć swoje kubki smakowe. Przy tworzeniu rankingu zostały pod uwagę wzięte trzy kryteria: liczba wegańskich miejsc ogólnie w danym mieście, liczba mieszkańców w porównaniu z liczbą takich miejsc przypadających na jedną osobą oraz to, jak weganie w danym miejscu są odbierani. 

Które miejsce ma Warszawa w rankingu miejsc przyjaznych weganom?  

W rankingu pierwsze miejsce zajęła niemiecka stolica, Berlin, a zaraz za nim Los Angeles. Ostatnie miejsce na podium przypadło właśnie polskiej stolicy. Według happycow.net Warszawa posiada bardzo rozbudowaną sieć wegańskich lokali. 

Na wyróżnienie i specjalną uwagę zasługują m.in. Falafel Bejrut, który w stolicy ma kilka punktów usługowych, Tel Aviv Food & Vine, które znajduje się w Śródmieściu oraz Victory Lap Vegan Bar, które znajduje się na warszawskim Ursynowie. 

Pełen ranking najbardziej przyjaznych weganom miast 

Nie tylko Warszawa zasłużyła na miano takiego miasta. Poniżej prezentujemy pełne zestawienie 10 miast przygotowane przez happycow.net. 

Ranking najbardziej wegańskich miast świata przygotowanym przez serwis happycow.net:

  1. Berlin;
  2. Los Angeles;
  3. Warszawa;
  4. Tajpej;
  5. Nowy Jork;
  6. Singapur;
  7. Londyn;
  8. Tel Aviv;
  9. Portland;
  10. San Francisco.