Zasady uzyskania kredytu gotówkowego

Kredyty gotówkowe są zachęcającą opcją dla osób potrzebujących szybkiego wsparcia finansowego, budzi jednak często wiele wątpliwości wśród potencjalnych użytkowników. Martwisz się, że nie spełnisz wszystkich warunków uprawniających do uzyskania zgody kredytowej? Chciałbyś przyspieszyć proces otrzymania pieniędzy, jednocześnie zwiększając swoje szanse na dobrze dopasowaną usługę? Zapoznaj się z tym, na jakiej podstawie bank decyduje się przyznać kredytobiorcy pieniądze i sprawdź, czy opłaca ci się skorzystać z tej oferty

Kryterium pierwsze – stały dochód 

Wykazanie zdolności kredytowej jest podstawowym warunkiem otrzymania pożyczki. Większość banków przed udzieleniem kredytu wymaga poświadczenia miesięcznych wpływów kredytobiorcy, w postaci dokumentu potwierdzającego. Obecnie jednak w wielu instytucjach otrzymamy pieniądze na podstawie wyciągu z konta bankowego lub osobistego oświadczenia o zarobkach.  Sytuacja może wyglądać nieco inaczej, w przypadku osób korzystających z oferty danego banku od dłuższego czasu. Na przykład przy użytkownikach kont osobistych, na które comiesięcznie wpływają stałe środki, bank może zwolnić z konieczności dostarczenia dodatkowych dokumentów. 

O jakich źródłach dochodu mówimy? 

  • umowa zlecenie
  • umowa o dzieło
  • umowa o pracę na czas nieokreślony lub określony (minimum 6 miesięcy)
  • działalność gospodarcza
  • emerytura lub renta

Kryterium drugie – dobra historia kredytowa 

Kolejną weryfikacją, jaką przeprowadza bank wobec swoich klientów, jest dokładne zbadanie ich historii kredytowej. W tym celu instytucje korzystają z bazy BIK, gromadzącej dane na temat przebiegów spłat osób korzystających z takiej formy wsparcia finansowego. Osoby z zaległościami w spłatach lub długami, o których w bazie figurują negatywne opinie, nie powinny liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Jednak nie jest to niemożliwe. W takiej sytuacji warto odezwać się do doświadczonego brokera finansowego, który będzie reprezentował Cię w procesach ubiegania się o kredyt. Zadba o wszelkie formalności, pomoże wyprostować kwestie BIK-u i dobierze najlepszą ofertę dla klienta.  Brokera finansowego nie obowiązują żadne umowy lojalnościowe z konkretnymi instytucjami finansowymi. Działają oni wyłącznie na rzecz kredytobiorcy. 

Jak długo będziesz czekać na pieniądze?

Większość banków po podpisaniu umowy, gwarantuje przekazanie środków w przeciągu jednego dnia roboczego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących szybkiej gotówki.